آغاز به کار مجدد کارخانه سیمان اندیمشک

 

احداث فاز نخست کارخانه سیمان اندیمشک روز یک شنبه طی آئینی با حضور جمعی از مسوولین آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،  نماینده اندیمشک در این مراسم گفت: اوایل انقلاب که بخش الوار جزء استان لرستان بود نمایندگان لرستان به دنبال کسب مجوز کارخانه سیمان بودند که پس از تلاش های جدی آنان این مجوز کسب شد.

سردار عیسی دارایی افزود:طی سال های پس از کسب مجوز ، این طرح موفق به راه اندازی نشد تا حدود شش سال قبل که کارهای اولیه ای برای آن آغاز گردید.

وی گفت:اواخرسال ۸۸ و اوایل سال ۸۹ که فرمانده انتظامی خوزستان خوزستان بودم رایزنی هایی با نیروی انتظامی استان بود و قراردادی بسته شده و نیروی وارد کار شد.

دارایی افزود:به هر صورت پس از یکسری مراحل ، شرکت مهرگان وارد کار شده و ۸۹ درصد از سهام این کارخانه و وسائل مورد نیاز را هم با مبالغ بسیار زیاد خریداری کرد .

وی با اشاره به اهمیت احداث این کارخانه گفت:کارخانه سیمان اندیمشک می تواند نبض بازار منطقه را در دست گرفته و حتی بازار سایر کشورها را نیز بدست آورد.

وی گفت:این کارخانه ظرفیت اشتغال ۴۰۰ نفر را به طور مستقیم داشته و نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد.

وی تحقق اقتصاد مقاومتی را نتیجه همین گام های اقتصادی دانست و گفت:باید با همدلی و تلاش و حمایت از این طرح های اقتصادی به تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد کمک کرد.

فرماندار اندیمشک گفت:کارخانه سیمان اندیمشک پس از وقفه چند ساله مجددا آغاز به کار کرده که نقطه عطفی در بحث اشتغالزایی شهرستان است.

حمید رضا گودرزی با قدردانی از پیگیری های سردار دارایی نماینده اندیمشک گفت: تولید کارخانه در مرحله اول سه هزار و یکصد تن خواهد بود و فاز نخست این کارخانه  حدود یکسال دیگر به طور کامل وارد مدار تولید   می گردد.

وی شکوفایی اقتصادی ،گردش سرمایه ،رفع محرومیت ،کمک به اشتغالزایی و آغاز یک فعالیت اقتصادی در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری را از مزایای این طرح عنوان کرد.

قائم مقام گروه مهرگان (شرکت تعاونی وابسته به ناجا ) و مدیر عامل کارخانه سیمان عمران آریا اندیمشک نیز در این جلسه بر ضرورت همدلی و هماهنگی برای تحقق اهداف مثبت اقتصادی و ملی این کارخانه تاکید کردند.

2015
اخبار مرتبط