۵۰درصد از مبتلایان کرونا در شهرستان اندیمشک سابقه حضور در دورهمی های خانوادگی را داشته اند

سیزده بدر در اندیمشک برگزار نمی شود/۵۰درصد از مبتلایان کرونا در شهرستان سابقه حضور در دورهمی های خانوادگی را داشته اند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نشست فوق‌العاده ستاد مدیرت مبارزه با ویروس کرونا با حضور مهندس جهانگیری فرماندار شهرستان اندیمشک و اعضای ستاد کرونا شهرستان برگزار شد.

مهندس جهانگیری رئیس ستاد کرونا شهرستان اندیمشک گفت:با توجه به قرار گرفتن شهرستان اندیمشک در وضعیت قرمز کرونا فقط مشاغل ضروری گروه سطح یک اجازه فعالیت دارند و سایر مشاغل نسبت به کسب کار خود اقدام کنند.

وی افزود:بر اساس آمار اعلام شده حدود ۵۰درصد از مبتلایان اندیمشکی به ویروس کرونا در دورهمی های خانوادگی شرکت کرده اند.

وی با بیان این که قدرت سرایت ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار زیاد است و فرد بیمار را خیلی زود درگیر می کند گفت ضرورت دارد شهروندان اندیمشک از حضور در دورهمی های خانوادگی جدا خودداری کنند.

رئیس ستاد کرونا شهرستان اندیمشک گفت:خاکسپاری اموات در روزهای پنجشنبه و جمعه همچنان ممنوع است و مراسم خاکسپاری اموات فقط از روز شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷تا۹صبح برگزار می شود.

وی با بیان این که مناطق آلوده شهرستان شناسایی شده‌اند و عملیات گندزدایی در این مناطق انجام می شود گفت یک نقاهتگاه در اندیمشک پیش بینی و تجهیز شده و در صورت نیاز بیماران کرونایی در این مکان قرنطینه می شوند.

جهانگیری گفت:با توجه مشکلات ایجاد شده تمام ضایعاتی ها در سطح شهرستان تعطیل می شوند و به یک مکان خارج شهرستان انتقال داده می شوند.

فرماندار اندیمشک افزود:با توجه شرایط قرمز شهرستان مردم در روز سیزده بدر از حضور در اماکن گردشگری،پارک ها و تفرجگاه های شهرستان خودداری کنند و در صورت مراجعه به این مکان ها توسط پلیس راهور اعمال قانون می شوند.

او افزود: جاده سد دز، جاده کرخه ، پارک کوهستانی فدک، شهرک امام رضا (ع) ، جاده سبزآب، پارک قلعه مختار،تمامی پارک های سطح شهر، پلاژ سد دز ، منگره و جاذبه های بخش الوار و همچنین امامزاده احمد(ع) در روز سیزده بدر تعطیل هستند.

99