فرماندار اندیمشک برای رعایت اصول بهداشتی در شرایط کرونا به شهروندان هشدار داد

فرماندار اندیمشک برای رعایت اصول بهداشتی در شرایط کرونا به شهروندان هشدار داد

فرماندار شهرستان اندیمشک در خصوص رعایت بیشتر اصول بهداشتی در شرایط کرونا به شهروندان هشدار داد و گفت:هرگونه سهل انگاری در این خصوص سبب بروز چالش جدی می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، مهندس جهانگیری در نشست ستاد کرونا افزود: وضعیت کرونا و روند پیشروی بیماری در سطح کشور و سایر کشورها ، ضرورت اهتمام بیشتر به اصول بهداشتی را نشان می دهد.
وی با تاکید بر لزوم توجه جدی به تصمیم های ستاد مقابله با کرونا بیان کرد:بازرسی ها و نظارت در شهرستان خصوصا در خصوص اصناف به شدت تشدید می شود و با هرگونه قصور برای مقابله با بیماری برخورد قانونی می شود.
وی تصریح کرد:مصوبلات ستاد ملی و استانی کرونا در شهرستان با جدیت پیگیری می شود و مدیران دستگاههای اجرایی باید با تلاش مضاعف در این راستا گام بردارند.
وی برنامه ریزی دقیق و مشارکت عمومی برای مدیریت وضعیت کنونی را ضروری دانست.
به گفته فرماندار اندیمشک باید با ریشه یابی علل ابتلای افراد جوان ، برای کاهش موارد ابتلا برنامه ریزی کرد.
جهانگیری اظهار داشت: در فصل کنونی و نزدیک بودن علائم سرماخوردگی ، آنفولانزا و کرونا به هم ، لازم است شهروندان از ماسک به صورت جدی استفاده کنند .
وی گفت:شهروندان از هرگونه سفر خودداری و با رعایت سه اصل شست و شو، ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ، مسئولین را در کنترل بیماری کرونا یاری دهند.
وی اضافه کرد:دورهمی های خانوادگی منبع شیوع بیماری هستند و مردم به شدت از حضور در دورهمی هاو اجتماع های خطرناک و مراسم ها اجتناب کنند.
مهندس جهانگیری بیان کرد:با همه اماکنی که در خصوص سلامتی مردم سهل انگاری کرده و سبب شیوع بیماری شوند برخورد قاطع می شود.
وی تنوع سنی مبتلایان به بیماری را قابل توجه دانست و افزود:نباید با این تفکر که کرونا برای افراد مسن و یا دارای بیماری زمینه ای خطرناک است ، نسبت به خطرات بیماری بی تفاوت بود زیرا تنوع سنی مبتلایان نشان می دهد کرونا با هیچ کس شوخی ندارد.
وی خاطرنشان کرد:گروههای ویژه اطلاع رسانی در سطح شهرستان به صورت مستمر نسبت به هوشیارسازی مردم اقدام می کنند ضمن اینکه در سطح ادارات باید همه کارکنان و مراجعه کنندگان از ماسک استفاده نمایند و اصول بهداشتی را به طور دقیق و با حساسیت رعایت کنند.

29
اخبار مرتبط