لزوم برنامه ریزی و تلاش مضاعف برای مبارزه قاطع با مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر


در نشست کمیته آسیب های اجتماعی با حضور مهندس جهانگیری فرماندار شهرستان، سرهنگ صفری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی مطرح شد:
لزوم برنامه ریزی و تلاش مضاعف برای مبارزه قاطع با مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر

نشست کمیته آسیب های اجتماعی با حضور مهندس جهانگیری فرماندار شهرستان، سرهنگ صفری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی در محل فرمانداری برگزار شد.

🔹فرماندار شهرستان اندیمشک در این جلسه موقعیت این شهرستان را خاص دانست و گفت: عبور جاده ترانزیتی از شهرستان و اتصال چندین استان به یکدیگر سبب قاچاق مواد از این شهرستان می شود.

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،مهندس جهانگیری افزود:موقعیت خاص جغرافیایی شهرستان معضلات مرتبط با اعتیاد در اندیمشک را دوچندان کرده است.

🔹وی اظهار داشت: بیشترین معضل ما معتادان متجاهر در اندیمشک است که آسیب های زیادی به همراه دارد.

🔹وی گفت:کشفیات بسیار خوبی در شهرستان داشتیم و طرح های پاکسازی و مبارزه با توزیع مواد مخدر در اندیمشک با جدیت ادامه دارد اما موقعیت اندیمشک مستلزم نگاه جدی و حمایت بیشتر است.

🔹جهانگیری گفت: شرایط برای تردد قاچاقچیان و توزیع کنندگان ناامن شده است اما به رغم این تلاش های شهرستانی، نیازمند حمایت های استانی نیز هستیم.

🔹وی گفت: برای افزایش مشارکت مردمی و فعال کردن سازمان های مردم نهاد تلاش می شود ضمن اینکه برنامه های فرهنگی مرتبط تقویت می شوند.

🔹وی شرایط کرونایی را خاص دانست و افزود: برنامه ریزی ها باید متناسب با وضعیت کنونی باشد.

🔹رئیس شورای تامین شهرستان اندیمشک افزود: شهرستان اندیمشک دروازه ورودی استان خوزستان است و نقش آفرینی این شهرستان در عرصه های مختلف بر کسی پوشیده نیست.

🔹وی ادامه داد:برنامه ریزی برای جمع اوری و ساماندهی معتادان متجاهر با حمایت های استانی ، مطالبه مردم است که نیازمند توجه هستیم.

🔹وی تاکید کرد: مصوبات شورای هماهنگی مواد مخدر شهرستان لازم الاجرا است و دستگاههای اجرایی مرتبط موظف به اجرای مصوبات برای مبارزه قاطع با مواد مخدر هستند.

🔹دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان هم گفت:با توجه به اثربخشی فعالیت های مردم ، باید مشارکت مردمی و فعالیت های اجتماعی در این حوزه افزایش یابد.

🔹سرهنگ صفری افزود:انواع مختلفی از مواد مخدر صنعتی و سنتی داریم که ترکیب مواد مخدر صنعتی و استفاده از این ترکیب های خطرناک در حال افزایش است .

🔹وی گفت: سن مصرف کنندگان در حال کاهش است و گرایش بانوان به عنوان تربیت کنندگان نسل آینده به مواد مخدر نیز یک معضل بسیار نگران کننده است.

🔹صفری اظهار داشت: بیشترین کشفیات را در سال ۹۸ داشتیم و با قاطعیت برای مقابله با مواد مخدر تلاش می شود اما در کنار این تلاش ها ، نیاز به برنامه های فرهنگی با کیفیت هستیم.

🔹وی با تشریح میزان تاثیر مواد مخدر در بخش های مختلف گفت: بالاترین مرگ و میر بعد از تصادفات مربوط به مواد مخدر بوده ضمن اینکه ۲۰ درصد تصادفات نیز مرتبط با مواد مخدر است.

🔹وی با تاکید بر لزوم حمایت از معتادان برای ترغیب و تشویق به بازگشت به زندگی گفت: بهزیستی لیست معتادان را به بیمه سلامت ارسال کند تا به صورت رایگان بیمه شوند.

🔹دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان افزود:برای مبارزه قاطع با مواد مخدر باید بنیان مالی قاچاقچیان را هدف قرار دهیم ضمن اینکه آموزش به خانواده ها باید بیشتر و کیفی تر انجام شود.

🔹وی افزود: پلیس ما در حوزه مبارزه با مواد مخدر چهارهزار شهید تقدیم کرده و بهترین پلیس در دنیا شناخته شده است.

🔹صفری گفت: در زمینه قانونگذاری مشکلاتی در زمینه مبارزه با مواد مخدر داریم که انتظار می رود این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

🔹دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان افزود:برای جمع آوری معتادان و متجاهر با برنامه ریزی پیگیری می شود.

🔹فرمانده انتظامی شهرستان اندیمشک ، رئیس اداره ورزش و جوانان ، شهردار اندیمشک ، رئیس اداره بهزیستی و برخی دستگاههای اجرایی شهرستان به بیان عملکرد حوزه مربوطه ، نیازها و مشکلات شهرستان پرداختند.

🔹بررسی معضلات و آسیب های اجتماعی ناشی از مواد مخدر محور این جلسه دوساعته بود.

🔸روابط عمومی فرمانداری شهرستان اندیمشک

🔹با ما همراه باشید با؛
آدرس  کانال روابط عمومی فرمانداری در پیام رسان سروش

https://sapp.ir/farmandari_andimeshk

آدرس ما در پیام رسان داخلی ایتا
http://eitaa.com/farmandari_andimeshk

من را در Instagram دنبال کنید!
نام کاربری:
https://www.instagram.com/farmandari_andimeshk?r=nametag‌

18
اخبار مرتبط