در نشست مهندس جهانگیری فرماندار شهرستان و دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با مهندس حقیقی مدیرعامل آبفا خوزستان ، نیازها و مشکلات این حوزه بررسی شد


صبح امروز صورت گرفت:

🔻در نشست مهندس جهانگیری فرماندار شهرستان و دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با مهندس حقیقی مدیرعامل آبفا خوزستان ، نیازها و مشکلات این حوزه بررسی شد.

نماینده مردم اندیمشک با تشریح پیگیری های انجام شده برای اجرای هرچه سریعتر طرح های آبرسانی و بهبود زیرساخت های این حوزه در سال های اخیر گفت:با پیگیری انجام شده برای تسریع در تکمیل طرح های آبرسانی، اعتبار لازم از سوی استاندار خوزستان و آبفا استان برای اجرای خطوط انتقال اختصاص یافت و این طرح ها بزودی تکمیل می شوند.
دکتر حسنوند در نشست هماهنگی تکمیل طرح های آبرسانی به حسینیه و بیدروبه در فرمانداری افزود:طرح های متعددی در شهرستان اجرا شده و با اجرای خطوط انتقال، بخشی از این پروژه ها برای بهره مندی مردم از آب شرب پایدار افتتاح می شوند.
وی رفع مطالبات حوزه آب را از اولویت های مسئولین شهرستان برشمرد و گفت: طی ماههای اخیر دهها جلسه از سطح پایین تا سطح وزارت نیرو برای حل مطالبات مردم در حوزه آب انجام شده است.
وی اظهار داشت:دوشنبه همین هفته ای که گذشت در نشست با وزیر نیرو و با حضور استاندار ، رییس ابفا کشور ،مدیرعامل سازمان اب و برق خوزستان و مدیرعامل آبفا استان درباره اب اندیمشک ، الوارگرمسیری و چم گلک برنامه ریزی و توافقاتی شد.
وی افزود: پنج شنبه هفته قبل با حضور استاندار ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مسوولین استانی در سدکرخه جلسه داشتم و اعتباراتی داده شد،دو هفته قبل هم در استان با سازمان اب و برق و مجموعه آبرسانی جلسه داشتیم و توافقات کلی برای مسایل صورت گرفت.
وی افزود: در این جلسه نیز برای انتقال آب و تامین آب شرب پایدار مناطق شهرستان برنامه ریزی لازم انجام گرفت .
وی بیان کرد:مدیرعامل ابفا خوزستان و مجموعه هیات همراه یک ماه و نیم قبل در فرمانداری جلسه داشتند، ۲۰ روز قبل از انتخابات معاونین اقای جانباز از شهرستان بازدید کردند و اعتباراتی دادند و قبل از ان هم ۶ ماه پیش اقای جانباز با معاونین در شهرستان حضور یافت و ضمن بازدید ، شرایط را بررسی کرد.
حسنوند گفت:همه این جلسات با هدف تسریع در رفع مشکلات و مطالبات مردم صورت گرفته و با جدیت پیگیری شده است.
وی گفت: به رغم تلاش های وسیع برای اجرای دهها پروژه با اعتبار کم سابقه در همه مناطق شهرستان،به دلیل موضوع خطوط انتقال، هنوز تحقق این گام های بزرگ برای شهروندان ملموس نشده است.
وی خواستار تسریع در روند اجرای خط انتقال دوکوهه،خط انتقال مخزن حسینیه به شهر حسینیه و خط انتقال دوکوهه به بیدروبه شد.
حسنوند تصریح کرد: با هماهنگی با استاندار محترم ۱۰۰ میلیارد ریال برای تامین ۱۵ کیلومتر خط انتقال ۱۰ اینچ اختصاص یافته است.
وی گفت: با اختصاص این مبلغ ، این سه طرح مهم خطوط انتقال باید طی ۴۵ روز آینده اجرایی و بهره برداری گردد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین خطوط انتقال بیدروبه به قلعه رزه و پل زال هم برنامه ریزی و اجرایی می گردد.
حسنوند بیان کرد:پیمانکار طرح باید در پنج جبهه مختلف برای تحقق این خطوط انتقال در کمترین زمان ممکن کار را اجرا کند.
وی گفت: طی ماههای اخیر چهار الی پنج مخزن زدیم اما خط انتقال نداریم و این عمده ترین نیاز در شرایط کنونی است.
وی خطاب به مدیرعامل آبفا خوزستان گفت:بخشی از امور که به شهرستان برمیگردد با تلاش پیگیری می شود ،اما بخشی که به مسئولین ابفا استان برمیگردد نیاز به توجه بیشتر دارد .
وی اضافه کرد: ضروری است هفته ای یکبار گروه ویژه اعزام کنید که روند اجرای پروژه های همه مناطق شهرستان را رصد و بررسی کنند.
وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع، لازم است جمعه بعدی هم با حضور مدیرعامل ابفا و مدیران مربوطه در شهرستان جلسه پیگیری برگزار شود.
نماینده مردم اندیمشک با اشاره به مشکلات شهر بیدروبه افزود:این منطقه در زمینه مخزن مشکل ندارند و به علت ضعف عملکردی پمپ ها ، افت شدید آب در این منطقه سبب ناراحتی مردم شده است.
وی تصریح کرد:به علت وضعیت پمپ ها ، مخزن بیدروبه خالی است در حالی که امکاناتی همچون خط انتقال و چاه وجود دارد لذا باید با تعویض پمپ ها این دغدغه مردم هرچه سریعتر رفع گردد.
وی جلب رضایتمندی مردم را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات شهروندان از هیچ تلاشی فروگذار نشده است.
حقیقی مدیرعامل آبفا خوزستان هم گفت : با تسریع در روند نهایی تکمیل طرح های شهرستان به زودی بخش زیادی از مشکلات حل خواهد شد.
وی افزود: یک میلیارد تومان نقد و دو میلیارد تومان اسناد خزانه برای اجرای خطوط و تکمیل طرحها به پیمانکار مربوطه پرداخت می شود.
وی گفت:۱۵ کیلومتر خطوط انتقال ۱۰ اینچ هم برای انجام خطوط انتقال تامین و در اختیار پیمانکار قرار داده می شود.
وی ابراز امیدواری کرد کمتر از یک ماه و نیم آینده شاهد بهره برداری از طرح های مورد نظر در شهرستان خواهیم بود.
فرماندار اندیمشک هم گفت:در راستای تحول در زیرساخت های آبرسانی با همکاری دکتر حسنوند نماینده شهرستان ،طرح های متعددی در همه مناطق شهرستان در دست اجرا است.
پیمان جهانگیری افزود: دو مخزن در امیرسیف و پایتخت گلزار با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال احداث شده که با افتتاح آنها حجم آب شرب ۳۸ روستای بخش الوار سه برابر می شود
فرماندار شهرستان اندیمشک با اشاره به تلاش جدی برای رفع مشکلات آب شرب روستاها و شهرهای تابعه شهرستان گفت:در راستای بهبود وضعیت آب شرب در شهرهای حسینیه ، بیدروبه و چم گلک نیز طرح های مربوطه به سرعت در حال اجرا است که به زودی افتتاح می شوند.
به گفته جهانگیری طرح مطالعاتی توسط شرکت مشاور جهت اصلاح ۲۶کیلومتر شبکه فرسوده شهر بیدروبه و طرح مطالعاتی اصلاح شبکه در شهر حسینیه توسط شرکت پور آب نیز اجرا شده است.

فرماندار اندیمشک از سرعت بخشی به ساماندهی شبکه آبرسانی چم گلک خبر داد و افزود: اصلاح و ساماندهی شبکه آب شرب چم گلک مراحل پایانی را پشت سر می گذارد و به زودی بهره برداری می گردد.

وی گفت:پروژه آبرسانی دیلم دشت باریکاب نیز با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال آغاز شده که از طریق ۲ چشمه و با ساخت چهار منبع با ظرفیت ۵۰ متر مکعبی ، آب این منطقه تامین خواهد شد.

فرماندار اندیمشک افزود:آبرسانی به روستای تله زرکه با حفر چاه ۲۵۰ متری با دو منبع ۱۰۰ و۲۰۰ متر مکعبی با اعتبار۱۶ میلیارد ریال هم تکمیل شده است.
وی حجم طرح های حوزه آبرسانی در اندیمشک را کم سابقه دانست و خاطرنشان کرد: با تحقق کامل این طرح ها در آینده نزدیک ، شاهد توسعه بسیار خوبی در زیرساخت های آبرسانی شهرستان هستیم .

وی با قدردانی از زحمات نماینده شهرستان بیان کرد:این پروژه ها با تلاش و پیگیری جدی دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی و جلسات متعدد وی با وزیر نیرو و مسئولین کشوری اجرا و طی جلسات متعدد مسئولین شهرستان با استاندار خوزستان و مسئولین مربوطه استانی نیز برای تسریع در روند اجرای آنها تصمیم گیری و برنامه ریزی شده است.

وی از مدیرعامل آبفا خوزستان خواست با اهتمام ویژه نسبت به تسریع در روند اجرای خطوط انتقال، مسئولین شهرستان را برای تکمیل طرح ها و بهره مندی شهروندان از آب شرب سالم و پایدار یاری کند.

🔹بنا بر این گزارش طرح های مختلفی با پیگیری مسئولین ارشد شهرستان در مناطق مختلف الوار گرمسیری و مرکزی در دست اجرا است.

🔸فرماندار و نماینده اندیمشک خواستار اهتمام هرچه بیشتر مسئولین استان به مطالبات مردم در تحقق طرح های بیشتری در زمینه آبرسانی شدند.

🔹در این جلسه در خصوص تسریع در اجرای خطوط انتقال تصمیم گیری شد.

🔺پس از این نشست ، طی بازدید میدانی، نیازهای حوزه آبرسانی شهر حسینیه و بیدروبه مورد بررسی قرار گرفت.

75
اخبار مرتبط