فرماندار اندیمشک: حجم آب شرب ۳۸ روستای بخش الوار سه برابر می شود

فرماندار اندیمشک:
حجم آب شرب ۳۸ روستای بخش الوار سه برابر می شود

فرماندار شهرستان اندیمشک با اشاره به تلاش جدی برای رفع مشکلات آب شرب روستاها و شهرهای تابعه شهرستان گفت: با ساخت مخازن جدید در بخش الوار گرمسیری و بهره برداری از این طرح ها ، حجم آب شرب ۳۸ روستای بخش الوار سه برابر می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،مهندس جهانگیری روز پنج شنبه در گفت و گو با تعدادی از خبرنگاران افزود:مخازن پایتخت گلزار وامیرسیف در بخش الوار گرمسیری باهزینه حدود ۷۰ میلیارد ریال ساخته شده و آماده بهره برداری هستند.

وی افزود:مخزن قدیمی پایتخت گلزار ۵۰۰مترمکعبی بوده که باساخت مخزن جدید ۱۰۰۰مترمکعبی حجم آب توزیع شده برای مشترکین ۱۹روستا با این مخزن سه برابر خواهد شد.

جهانگیری افزود:مخزن قدیمی امیرسیف یک هزار و ۷۰۰ مترمکعبی بوده که با ساخت مخزن جدید سه هزار مترمکعبی حجم آب توزیع شده برای مشترکین ۱۹روستا حدود سه برابرخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در راستای بهبود وضعیت آب شرب در شهرهای حسینیه ، بیدروبه و چم گلک نیز طرح های مربوطه به سرعت در حال اجرا است که به زودی افتتاح می شوند.

وی گفت: تعداد ۲۵۰ کنتور خراب در شهر حسینیه تعویض شده ضمن اینکه آبدهی ۱۷ لیتر برثانیه با حفاری چاه دوکوهه به ۴۲ لیتر بر ثانیه رسید.

وی اعتبار احداث چاه دوکوهه را ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

جهانگیری گفت: تعویض الکتروپمپ ایستگاه بالا رود خط ۳۰۰جهت تقویت فشار اجرا و یک هزارمتر شبکه گذاری در کوی سلامت بیدروبه
نیز اجرا شد ضمن اینکه حدود ۱۸۰شگستگی در سطح شهر بیدروبه تعمیر شده است.

وی با تشریح اقدام ها در حسینیه گفت: تعمیر تعداد ۸۰شکستگی، تعویض الکتروپمپ چاه آب دوم روستایی جهت افزایش دبی با همکاری آب روستایی و احداث مخزن دوهزارمترمکعبی شهر حسینیه از دیگر اقدام ها بوده است.

جهانگیری افزود:همچنین حدود ۴۰درصد پروژه خطوط ورودی و خروجی مخزن دوهزار مترمکعبی حسینیه نیز اجرا شده است.

به گفته جهانگیری طرح مطالعاتی توسط شرکت مشاور جهت اصلاح ۲۶کیلومتر شبکه فرسوده شهر بیدروبه و طرح مطالعاتی اصلاح شبکه در شهر حسینیه توسط شرکت پور آب نیز اجرا شده است.

وی اظهار داشت: الکتروپمپ کلر زنی ایستگاه پمپاژ بالارود تعویض شده است.

وی تعویض والف ۴اینچ
حسینیه و تعمیر سه نقطه شکستگی خط انتقال ۳۰۰ و تعویض و تعمیر سه عدد والف ۱۵۰ و۱۰۰در شهر حسینیه را از دیگر اقدام های حوزه آبرسانی در این منطقه عنوان کرد.

فرماندار اندیمشک از سرعت بخشی به ساماندهی شبکه آبرسانی چم گلک خبر داد و افزود: اصلاح و ساماندهی شبکه آب شرب چم گلک مراحل پایانی را پشت سر می گذارد و به زودی بهره برداری می گردد.

وی گفت:پروژه آبرسانی دیلم دشت باریکاب نیز با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال آغاز شده که از طریق ۲ چشمه و با ساخت چهار منبع با ظرفیت ۵۰ متر مکعبی ، آب این منطقه تامین خواهد شد.

فرماندار اندیمشک افزود:آبرسانی به روستای تله زرکه با حفر چاه ۲۵۰ متری با دو منبع ۱۰۰ و۲۰۰ متر مکعبی با اعتبار۱۶ میلیارد ریال هم تکمیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: با تحقق کامل این طرح ها در آینده نزدیک ، شاهد توسعه بسیار خوبی در زیرساخت های آبرسانی شهرستان هستیم .

وی با قدردانی از زحمات نماینده شهرستان بیان کرد:این پروژه ها با تلاش و پیگیری جدی دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی و جلسات متعدد وی با وزیر نیرو و مسئولین کشوری اجرا و طی جلسات متعدد مسئولین شهرستان با استاندار خوزستان و مسئولین مربوطه استانی نیز برای تسریع در روند اجرای آنها تصمیم گیری و برنامه ریزی شده است.

شهرستان اندیمشک در شمال خوزستان پنج شهر تابعه دارد.

46
اخبار مرتبط