اولین واحد تولید فرومنگنز متوسط کربن و کم کربن کشور در اندیمشک به بهره برداری رسید

 نخستین واحد تولید فرومنگنز متوسط کربن و کم کربن کشور جمعه شب با حضور وزیر نیرو در اندیمشک به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اندیمشک آئین افتتاح واحد تولید فرومنگنز متوسط کربن و کم کربن کشور عصر امروز ۲۲ دی ۱۴۰۲ با حضور آقای محرابیان وزیر نیرو،آقای حسینی محراب استاندار خوزستان،آقای زمانی اصل سرپرست فرمانداری اندیمشک و تعدادی از مدیران کل استان خوزستان برگزار شد

یوسف زمانی اصل سرپرست فرمانداری اندیمشک در حاشیه افتتاح این طرح  گفت: واحد تولید فرومنگنز متوسط کربن و کم کربن چهارمین گام توسعه شرکت‌ پانیا پرتو کهربا است که اسفند سال ۱۴۰۰ توسط وزیر صمت کلنگ زنی شد و امروز به دست وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: برای راه اندازی خط تولید فرومنگنز متوسط کربن و کم کربن این شرکت‌ به عنوان نخستین واحد تولید این محصول مهم در کشور ۶۵ دلار سرمایه گذاری ارزی و ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی شده است.

وی بیان کرد: این خط تولید ظرفیت تولید سالانه ۴۰ هزار تن فرو منگنز متوسط کربن و ۱۰ هزار تن فرومنگنز کم کربن را دارد که با بهره‌برداری از این خط برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر غیرمستقیم شغل ایجاد شد.

سرپرست فرمانداری اندیمشک با اشاره به بهره‌برداری از گام پنجم توسعه این شرکت در آینده نزدیک گفت: گام پنجم توسعه این شرکت شامل راه اندازی خط تولید فروسیلیکو منگنز است که این طرح نیز تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

زمانی اصل ادامه داد: شرکت پانیا پرتو کهربا اندیمشک از شرکت‌های موفق اندیمشک و استان است که تاکنون حدود یک هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

304