نشست شورای فرهنگ عمومی اندیمشک با حضور فرماندار برگزار شد

 

   جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور مهندس گودرزی فرماندار،حجت الاسلام خدامی امام جمعه و سایر اعضای این شورا در محل جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار شد.

 فرماندار اندیمشک در این جلسه با اشاره به اینکه در سالجاری برنامه های خوبی با پیگیری های امام جمعه محترم در سطح شهرستان انجام شده ،این رویکرد را گامی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری عنوان کرد.

حمید رضا گودرزی از ادارات خواست با همدلی بیشتر ، کیفیت برنامه های فرهنگی شهرستان را بالا برده و در این راستا سهیم باشند.

 

  حجت‌الاسلام نعمت‌الله خدامی هم با تاکید بر مبارزه جدی فرهنگی با شبهات دینی مطرح شده در جامعه از سوی فرقه‌های انحرافی اظهار کرد: نخستین اقدام در این زمینه ساماندهی و تمرکز همه دستگاه‌های فرهنگی برای آسیب شناسی این پدیده و سپس مبارزه جدی فرهنگی با آن در جامعه و به خصوص در میان نسل جوان است.

 

وی افزود: امروز جریان‌های انحرافی با کار فرهنگی قصد ضربه زدن به جوانان و مبانی دینی ما را دارند و ما نیز باید با کار فرهنگی منسجم و قوی با آنها مقابله کنیم.

 

امام جمعه اندیمشک اضافه کرد: این گروه‌ها جوانان پاک، مومن و اهل قرآن ما را هدف قرار داده و تلاش دارند که با ایجاد شبهات دینی و فکری آنان را از اسلام اصیل و انقلابی دور کنند.

 

وی عنوان کرد: دشمنان اسلام و نظام با کار جمعی و در مقوله‌هایی مانند ایجاد جنگ روانی، مواد مخدر، ایجاد مانع برای پیشرفت نظام از طریق تحریم‌ها، ترور و تخریب افراد موثر نظام و کشورهای اسلامی، فرقه سازی و راه انداختن جنگ مذهب علیه مذهب و تخریب شخصیت زنان و دختران برای مقابله با اسلام برنامه‌ریزی می‌کنند.

 

خدامی خاطر نشان کرد: ما نیز باید با کار فرهنگی و جمعی که در اسلام نیز به آن بسیار تاکید شده است از نفوذ آنان جلوگیری کرده و با تقسیم کار و رویش استعدادها با این هجمه‌ها مبارزه جدی کنیم.

 

وی، ایجاد نمایشگاه‌های پیوسته در شناخت فرقه‌های منحرف را از راه‌های مبارزه با این فرقه‌ها برشمرد و تصریح کرد: برپایی اینگونه نمایشگاه‌ها و حضور کارشناسان آگاه در این نمایشگاه‌ها در سطح شهرستان تاثیر بسیار زیادی در کاهش خطرات و آگاهی بخشی به آحاد افراد جامعه به خصوص نسل جوان دارد.

 

در این جلسه در خصوص مسائل فرهنگی شهرستان بحث و تصمیاتی اتخاذ شد.

 

 

1815
اخبار مرتبط